Що таке пролонгація кредиту?

Пролонгація – це англомовне слово, яке означає «продовження». Пролонгація кредиту – це продовження кредиту. Так іноді буває, коли позичальник не в змозі вчасно погасити своє кредитне зобов'язання або виплатити весь борг, що залишився, кредитно-фінансова установа, що видала кредит, може запропонувати йому пролонгацію (продовження терміну дії кредитного договору). Подовжений кредит отримує новий термін погашення згідно з умовами договору, і позичальник зобов'язується виплачувати кредитні суми відповідно з цими новими умовами.

Чим корисна пролонгація кредиту

Пролонгація може включати зміну відсоткових ставок, строків погашення або інших умов кредиту на більш вигідних умовах для позичальника, ніж було раніше. Найчастіше умови кредитування під час використання пролонгації залишаються незмінними. Кредитно-фінансова установа продовжує термін дії договору за умови сплати нарахованих відсотків за поточним кредитом.

Таким чином, клієнт має виплатити лише відсотки, обумовлені у договорі, а виплата тіла кредиту переноситься на певний термін. Використовуючи пролонгацію, позичальник уникає штрафних санкцій та не погіршує свою кредитну історію. Фактично він розширює термін дії свого договору на певний термін. Деякі кредитно-фінансові установи дають можливість необмеженої кількості продовжень кредитного договору.

У чому полягає небезпека пролонгації

У деяких випадках пролонгація може спричинити додаткові витрати для позичальника у вигляді додаткових відсотків або комісій за послуги банку. Слід визнати, що пролонгація кредиту не завжди є найкращим варіантом для позичальника, оскільки це може призвести до додаткових фінансових витрат. Тому перед рішенням про продовження кредиту рекомендується уважно оцінити свою фінансову ситуацію та обговорити умови пролонгації із банком.

Клієнт повинен розуміти, що продовження терміну дії кредитного договору не вирішує проблему погашення заборгованості, а лише дає додатковий час на пошук джерел доходу, використовуючи які клієнт може розрахуватися за боргами.

Коли пролонгація доцільна

Життя часом сповнене несподіванок, які не завжди бувають приємними. У тих ситуаціях, коли клієнту дуже потрібні гроші, але він не має надійного та постійного джерела доходу, рекомендується шукати кредит із можливістю його продовження. При цьому, позичальник повинен бути впевнений у тому, що він може сплатити у зазначений термін відсотки за кредитним договором.

У складних фінансових ситуаціях рекомендується при отриманні кредитних коштів, частину з них відкласти на оплату відсотків за кредитом або відразу здійснити оплату, якщо це дозволено кредитним договором. Таким чином, клієнт відразу уникає ризиків отримання штрафних санкцій та потенційної можливості використання функції пролонгації кредиту.

У будь-якому разі перед тим, як подавати заявку на кредит, позичальник повинен уважно ознайомитися з умовами кредитування та передбачити свої дії при несприятливому розвитку ситуації.