finAwards sertificate

Компанію нагороджено премією FinAwards в номінації "Прорив року МФО"

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЩОРІЧНА ПРЕМІЯ ВИЗНАННЯ КРАЩИХ

Нагородження представників банків, СEO МФО, СК, IT, інвестиційних та сервісних проєктів, інфлюенсерів та інших представників FinTech бізнесу

Інформація про виконавця

ТОВ "МІНФІН МЕДІА"
Дата розкриття інформації: 29 березня 2024 р.
Фінансові портали, в яких опубліковані результати досліджень minfin.com.ua та finance.ua
Повідомлення про належність особи до захищеної категорії (в розумінні ЗУ «Про споживче кредитування») разом з підтверджуючими документами приймаються за наступними реквізитами:
  • E-mail: [email protected]
  • адреса для поштової кореспонденції: 04080, м.Київ, вул. Костянтинівська, будинок 75, приміщення 601А
  • телефон: 0 800 33 03 39

Деякі «досвідчені» позичальники знають, як буває складно взяти кредит із поганою кредитною історією. У чому полягає складність, чому кредит із поганою кредитною історією завжди є проблемним і наскільки буває легше оформити кредит онлайн із поганою кредитною історією? Щоб відповісти на ці питання, слід кілька слів сказати про кредитну історію позичальника.

Що таке кредитна історія та як її дізнатися?

Кредитна історія (КІ) - це запис про фінансову діяльність людини, яка включає інформацію про її кредити, позики, історію платежів та ін. Вона використовується кредитними бюро (КБ) для оцінки кредитоспроможності людини та видачі кредитів. На підставі кредитної історії КБ розраховують кредитний рейтинг (КР) клієнта, на підставі якого кредитно-фінансові установи приймають рішення про видачу чи не видачу того чи іншого кредиту.

Щоб дізнатися про свою кредитну історію, слід звернутися до кредитних бюро. В Україні реально працюють чотири організації: УБКІ (Українське бюро кредитних історій), МБКІ (Міжнародне бюро кредитних історій), ПУБКІ (Перше українське бюро кредитних історій), УКБ (Українське кредитне бюро).

Клієнт повинен надати особисту інформацію, у деяких випадках сплатити невелику суму за звіт. Зазвичай, такий звіт онлайн можна замовити на веб-сайтах кредитних бюро.

Чи можна взяти кредит з поганою кредитною історією та простроченнями?

Кредит без відмови з поганою кредитною історією оформити можна далеко не завжди. Багато залежить від ступеня «зіпсованості» кредитної історії клієнта, а також від фінансової політики конкретної кредитно-фінансової організації, в якій позичальник намагається оформити кредит на картку з поганою кредитною історією.

Найбільш лояльною організацією, яка висуває не такі жорсткі вимоги до позичальника, як банк, є МФО (мікрофінансова організація). Оформити мікрокредит у МФО з поганою кредитною історією цілком реально, проте, зробити це можна далеко не в кожній організації.

Клієнт повинен розуміти, що позика з поганою кредитною історією завжди буде проблемною, у деяких випадках – неможливою.

Де взяти гроші з поганою кредитною історією терміново?

Як уже було сказано, кредит із поганою КІ цілком реально оформити в МФО. Для цього потенційний позичальник повинен зареєструватись на сайті організації, надавши достовірні персональні дані. Знадобиться документ, що підтверджує особу клієнта (для цієї мети найчастіше використовується паспорт), номер телефону українського оператора мобільного зв'язку, який необхідно буде підтвердити, ІПН платника податків, номер банківської картки, випущеної українським банком та оформленої на позичальника.

Клієнт подає заявку на оформлення кредиту, що розглядається скоринговою системою в автоматичному режимі. Тому таку заявку можна подавати на сайті МФО у будь-який час, відповідь прийде протягом півгодини. Заявки, подані у нічний час або у вихідні дні, обробляються швидше.

Після того, як позичальник подав заявку, в якій вказав розмір кредиту та термін кредитування (більшість МФО кредитують своїх клієнтів на суму до 20 000 гривень, строком до 30 діб), система проводить перевірку кредитної історії позичальника. Точніше сказати, аналізує його кредитний рейтинг, який безпосередньо пов'язаний з кредитною історією.

Кредитний рейтинг є числом, яке розраховується за складним алгоритмом на підставі даних кредитної історії. Чим вище кредитний рейтинг клієнта – то більше шансів на надання кредиту. Якщо кредитний рейтинг нижчий за встановлений мінімальний ліміт, кредитно-фінансова організація відмовить в оформленні кредиту такому позичальнику.

Де взяти гроші, якщо банки та МФО відмовляють?

Різні організації втілюють у життя ту чи іншу фінансову політику, що може серйозно відрізнятися. Тому, і нижній поріг кредитного рейтингу клієнта в різних організаціях різний і може коливатися в досить широкому діапазоні.

Це означає, якщо в одній МФО клієнт отримав відмову на оформлення кредиту, він може спробувати щастя в іншій організації. Тому фахівці радять позичальникам з поганою кредитною історією подавати заявки відразу в кілька організацій. У разі схвалення заявки в декількох МФО одночасно клієнт може вибрати для себе найбільш вдалий варіант.

Проте бувають ситуації, коли банки та МФО відмовляють в оформленні кредиту. Що робити у такій ситуації? Якщо гроші потрібні терміново і немає часу чекати кілька років, поки виправиться кредитна історія, варіантів у позичальника небагато.

Найпростіший варіант «розжитися» грошима – спробувати позичити потрібну суму у друзів, знайомих, товаришів, родичів, сусідів. Якщо такий варіант не спрацює, тоді можна оформити кредит у ломбарді, який точно не цікавитиметься кредитною історією позичальника. Але отримати гроші в ломбарді можна тільки за наявності якоїсь заставної цінності, в обмін на яку ломбард дасть гроші.