Взяти довгостроковий кредит можна у багатьох кредитно-фінансових організаціях. Класичний варіант - це банківський кредит на покупку, наприклад автомобіля (автокредит) або нерухомості (іпотечний кредит). Відразу слід сказати, що довгостроковий кредит може оформити далеко не кожен потенційний позичальник. Що вище сума кредиту, то жорсткіші вимоги пред'являються до позичальника. Банк перевіряє його кредитний рейтинг, рівень платоспроможності, інколи можуть бути потрібні фінансові документи від інших членів сім'ї позичальника.
Чи можна оформити довгостроковий кредит у МФО?
Класичні МФО не надають довгострокових кредитів, оскільки основною сферою їхньої діяльності є ринок короткострокових мікрокредитів. Більшість МФО кредитують своїх клієнтів на суми не більше ніж 20-30 тисяч гривень терміном до 1 місяця. Але, як кажуть, ніщо в нашому світі не вічне. Тенденції, що намітилися останнім часом у кредитно-фінансовій сфері, говорять про розширення послуг МФО. Деякі організації на певних умовах дають можливість своїм клієнтам скористатися новими кредитними програмами, які розраховані на більш тривалий період і мають високі ліміти та меншу відсоткову ставку.
Основні відмінності довгострокового та короткострокового кредиту
Довгостроковий кредит і короткостроковий мікрокредит – це різні фінансові інструменти, які відрізняються за низкою параметрів.
Довгостроковий кредит зазвичай надається на тривалий термін, який може становити кілька років чи навіть десятиліть. Погашення відбувається регулярно протягом тривалого часу, і часто включає виплати відсотків і основної суми. При цьому розмір довгострокового кредиту може становити понад мільйон гривень. Процентна ставка за довгостроковим кредитом, як правило, дуже низька.
Короткостроковий мікрокредит надається на короткий термін, причому, як правило, регулярні платежі відсутні. Наприкінці закінчення кредитного договору клієнт повертає тіло кредиту з відсотками, що набігли. Мікрокредит зазвичай використовуються для покриття невеликих витрат або підтримки малого бізнесу. Відсоткові ставки за мікрокредитом набагато вищі, оскільки МФО намагаються компенсувати ризики, пов'язані з коротким терміном погашення.