У наш складний час багато українців намагаються звести «кінці з кінцями» завдяки кредитам. Але не завжди вдається вчасно розраховуватися за взятими фінансовими зобов'язаннями, такі ситуації називають простроченням. У деяких випадках для погашення існуючої заборгованості доводиться брати новий кредит. Наскільки реально зараз взяти кредит із простроченими кредитами?
Для того, щоб оцінити шанси отримати кредит з дуже поганою кредитною історією та простроченням, скажімо кілька слів, що є простроченням кредиту з юридичної точки зору.
Що таке прострочення за кредитом
Прострочення кредиту з юридичної точки зору - це ситуація, коли позичальник не виплачує заборгованість по кредиту у встановлений термін. Підписуючи кредитний договір, клієнт брав зобов'язання сплачувати певні суми відповідно до графіку погашення кредиту, зазначеному у договорі. Якщо позичальник не вносить платіж у встановлений термін або вносить його частково, його кредитний рахунок вважається простроченим.
Прострочення кредиту карається нарахуванням штрафів і пені, погіршується кредитна історія позичальника. У деяких випадках справа набуває зовсім небажаного обігу, коли кредитно-фінансова установа анулює договір з клієнтом і вимагає негайно повернути всю суму кредиту.
Як взяти кредит, якщо є прострочення
Онлайн кредит з простроченнями, що діють, можна оформити в деяких мікрофінансових організаціях (МФО). Найчастіше такий кредит може бути виданий на окремих умовах, які передбачають або більш високу відсоткову ставку за кредитом, або коротший термін кредитування.
Але треба розуміти, що жодна кредитно-фінансова організація не видасть новий кредит своєму клієнту, якщо той не погасив попередній, який був оформлений у цій самій організації. Тому розраховувати на новий кредит клієнт може лише в тій МФО, в якій у нього немає поточних заборгованостей. Це дуже важливий момент, про який має знати позичальник.
Деякі МФО надають новим клієнтам перший кредит під 0%. Цим користуються досвідчені позичальники, використовуючи такі кредити на погашення поточних боргів інших МФО. Нульовий кредит не вирішує всі проблеми, але дає відстрочку у кілька тижнів, протягом яких позичальник може знайти додаткові джерела фінансування, щоб розрахуватися за боргами.
Чи є альтернатива
У тому випадку, якщо позичальник не має фінансової стабільності, для оформлення кредиту доцільно віддавати перевагу тим МФО, які дозволяють пролонгацію (продовження) чинного кредитного договору. Використовуючи пролонгацію, позичальник може уникнути штрафних санкцій, а його кредитна історія не погіршуватиметься.
Багато МФО дозволяють оформлювати пролонгацію на кредитні договори, що діють, за умови сплати відсотків, а термін дії договору ще не закінчився. Скориставшись пролонгацією, позичальник сплачує відсотки за договором, але може не сплачувати саме тіло кредиту. Простіше кажучи, пролонгація є таким собі варіантом перекредитування.
Деякі організації дозволяють клієнту користуватися послугами пролонгації необмежену кількість разів. Однак, тут клієнт повинен розуміти, що пролонгація на тривалій основі куди вигідніша кредитору, ніж позичальнику, оскільки кредитна ставка в МФО дуже висока (1-2% на день від тіла кредиту).
Наприклад, клієнт взяв кредит 10 000 гривень під 1% на день на 30 діб. Через місяць позичальник має повернути кредитору 10 000 гривень (тіло кредиту) + 3000 гривень відсотків. Якщо клієнт двічі скористається пролонгацією, то він виплатить кредитору 9000 гривень відсотків, тобто фактично тіло кредиту, але при цьому борг у 10 000 так і залишиться.
Тому користуватися послугами МФО рекомендується дуже обережно, щоб не погіршити своє фінансове становище. Фахівці рекомендують брати кредит у МФО на кілька днів і тільки на ту суму, якої потребує клієнт.