Що робити, якщо шахраї оформили кредит на ваше ім'я?

Інтернет кардинально змінив життя сучасної людини, надавши багато можливостей, про які люди і не могли мріяти. Наприклад, зараз можна оформити кредит у режимі онлайн, не виходячи з дому або будь-якої точки, де є доступ до Інтернету. Проте, не слід забувати, що в будь-якої «медалі» є «зворотний бік». Всесвітня мережа також відкрила нові можливості для здійснення шахрайських дій у віддаленому режимі. Наприклад, завжди існує небезпека, що шахраї можуть оформити кредит на іншу особу.

Як убезпечити себе від шахрайських дій

Найпоширенішим способом ідентифікації особи в Інтернеті є введення персонального логіну та пароля, який формується користувачем на етапі реєстрації на багатьох ресурсах.

Не рекомендується використовувати той самий пароль для входу в персональний обліковий запис на різних сайтах. При цьому самі паролі повинні бути складними, містити цифри, літери різного регістру, спецсимволи. Рекомендується формувати випадкові паролі, які ні з чим не асоціюватимуться. Такий пароль складно не лише зламати, а й запам'ятати. Тому рекомендується зберігати пароль у надійному місці, не варто їх зберігати у Менеджері паролів. Ідеальний варіант – зберігати на змінному чи паперовому носії.

В наш час все більшої і більшої популярності набуває так звана двофакторна автентифікація, яка потребує не тільки введення пароля, але і підтвердження особистості іншим способом. Наприклад, введенням спеціального коду, який надсилається на телефонний номер клієнта, вказаний ним при реєстрації.

Додаткові заходи безпеки

Використовуйте лише оригінальне програмне забезпечення, яке підлягає регулярному оновленню. Це стосується не тільки операційної системи, але й браузерів та інших програм, якими користується клієнт.

Слід бути дуже уважним та обережним під час роботи з невідомою кореспонденцією. У жодному разі не можна переходити за посиланнями від невідомих джерел. Найчастіше такі посилання ініціюють завантаження та запуск шкідливих програм, які можуть викрадати персональну інформацію клієнта. Найкращим захистом від шкідливих вірусів є встановлення надійних антивірусних програм.

Перед тим, як вводити персональні дані на сайті, необхідно впевнитись у безпеці таких дій. В обов'язковому порядку сайт повинен мати SSL-сертифікат та працювати за захищеним протоколом (HTTPS).

Слід бути обережним під час спілкування у соціальних мережах, рекомендується обмежити кількість особистої інформації, бути обережним і не надавати свої особисті дані підозрілим особам.

Окрему увагу слід приділити розпізнаванню фішингу. Несподіваний запит особистої інформації завжди має насторожувати. Здійснюйте регулярний моніторинг своїх фінансів. Перевіряйте свої банківські рахунки та фінансові звіти. Регулярно створюйте резервні копії важливих даних на зовнішніх носіях.

Дотримання цих заходів покращить онлайн-безпеку та знизить ризик зіткнення з шахрайством в Інтернеті.

Дії, якщо на вас оформили кредит сторонні особи

Що робити, якщо шахраям удалося взяти на ваше ім'я кредит? По-перше, зв'язатися з кредитною організацією та повідомити адміністрацію про факт шахрайства. По-друге, звернутися до поліції, написати відповідну заяву, докладно описавши обставини, які призвели до крадіжки. Не завадить зв'язатися з кредитним бюро і повідомити про те, що сталося.

Рекомендується звернутися за допомогою до профільних фахівців у юридичній та фінансовій площині. Зберігайте копії всіх документів, які стосуються шахрайства. Це можуть бути листи, електронні повідомлення, роздруківки звітів та ін.

Як показує практика, у деяких випадках буває дуже складно довести факт шахрайства, якщо кредит оформлявся зі зламаного облікового запису клієнта. Тому слід приділяти особливу увагу надійному збереженню персональної інформації в Інтернеті.