Що буде, якщо не платити мікрокредит в Україні?

Послуги мікрофінансових організацій (МФО) стали дуже популярними у наші дні. Дивуватися тут нема чому – в умовах тотального дефіциту коштів багато українців намагаються «звести кінці з кінцями» вдаючись до послуг кредиторів. Умови отримання кредиту в МФО підходять багатьом клієнтам, даючи можливість отримати необхідну суму дуже швидко, без надання фінансового пакета документів, який вимагають банки.

Але іноді так буває, що і взятий кредит не допомагає вирішити грошову проблему. Простіше кажучи, деякі позичальники перестають обслуговувати свої кредити. Постає закономірне питання, що буде, якщо не платити кредит в Україні?

Наслідки невиплати кредиту до МФО

Якщо не сплачувати кредит, наслідки можуть бути досить «сумними» для позичальника. Треба розуміти, що жодна кредитно-фінансова організація не буде в «захваті» від клієнта, що проштрафився. Звичайно, адміністрація МФО чудово знає про високі ризики потенційного не повернення кредиту, який видається на дуже лояльних умовах. Саме з цієї причини у МФО такі високі відсотки за кредитом (2-3% на день від суми кредиту).

Що робитиме МФО, якщо вчасно не отримає назад свої гроші із відсотками? По-перше, за кілька днів до закінчення терміну дії кредитного договору постійно нагадуватиме про необхідність погашення кредиту. По-друге, якщо клієнт допустив прострочення, розпочнуться дзвінки, смс-повідомлення, листи на електронну пошту з вимогою погасити кредитну заборгованість. По-третє, до клієнта буде застосовано досить серйозні фінансові санкції у вигляді штрафу та нарахування пені за кожен день прострочення. Такі санкції можуть збільшити суму кредиту вдвічі.

Якщо клієнт не йде на контакт, ігнорує свої фінансові зобов'язання, адміністрація МФО може звернутися до колекторської організації, яка спеціалізується на поверненні боргів з недбайливих позичальників. Варіанти співпраці МФО з колекторами можуть бути різними. У деяких випадках МФО сплачує певний відсоток колекторам від суми, яку необхідно повернути, а іноді колектор повністю «викуповує» за нижчою вартістю весь борг клієнта, після чого всі гроші, які винен клієнт МФО, забирає собі.

Що робити, якщо клієнт прострочив кредит

У переважній більшості випадків клієнт наперед знає, коли не зможе вчасно повернути кредит. У такому разі необхідно заздалегідь звернутися до адміністрації МФО та пояснити ситуацію, щоб знайти прийнятний варіант вирішення проблеми для обох сторін. Наприклад, деякі МФО дають можливість клієнтам пролонгувати свій кредитний договір на певний термін за умови оплати відсотків за кредитом. Це дуже корисна функція, за допомогою якої можна вирішити безліч проблем. Тому, якщо клієнт не впевнений у своїй фінансовій стабільності, доцільно віддавати перевагу тим МФО, які мають функцію пролонгації.

Що робити, якщо немає пролонгації, а кредитор не йде на поступки? Залишається єдиний вихід, щоб уникнути штрафних санкцій та проблем з колекторами – знайти додаткове джерело фінансування та погасити поточний кредит. Як це можна зробити? Дуже просто, оформити кредит в інший МФО, погасити поточну заборгованість і виплачувати гроші іншому кредитору.

Звичайно ж, пролонгація та перекредитування не є «панацеєю» від усіх бід, але дають можливість клієнту виграти час та знайти альтернативне джерело доходу.

Інші наслідки прострочок за кредитом

Позичальник повинен знати, що крім штрафів, пені та контактів з колекторами, прострочення кредиту призведуть до погіршення його кредитної історії, відповідно, зниження кредитного рейтингу. Це, у свою чергу, знизить можливість кредитування клієнта в майбутньому. Тому проблему не повернення кредитних коштів необхідно вирішувати заздалегідь, ще до закінчення терміну дії кредитного договору.