Як можна покращити кредитну історію та підвищити шанси взяти кредит?Кредитна історія містить інформацію про фінансову діяльність людини: її кредити, платежі за кредитами та інші фінансові зобов'язання. Кредитну історію збирають та зберігають у спеціальних базах даних кредитні бюро, які одержують інформацію від кредитно-фінансових установ, які, у свою чергу, використовують кредитну історію клієнта при ухваленні рішення про видачу кредиту. Чим краща кредитна історія, тим вищі шанси отримати кредит із нижчою відсотковою ставкою.

Кредитна історія зазвичай містить такі дані про фінансову діяльність клієнта:
  • Інформацію про кредитні картки, включаючи їх ліміти та поточний залишок.
  • Дані про різні види кредитів: іпотеку, автомобільні кредити та ін.
  • Інформацію про те, наскільки регулярно та своєчасно клієнт обслуговував свої кредитні зобов'язання.
  • Інформацію про поточні та попередні заборгованості, якщо такі були.
  • Запити на кредит.

Що може зіпсувати кредитну історію

Як було зазначено, кредитна історія відображає фінансову «сумлінність» клієнта, чим вона краще, тим більш обов'язковий клієнт у виконанні своїх фінансових зобов'язань. Розкажемо про дії, що негативно впливають на кредитну історію позичальника.

По-перше, це пропущені платежі за поточними кредитами. Щойно клієнт прострочив черговий обов'язковий платіж за своїм кредитом, кредитно-фінансова організація, яка видала кредит, передає цю інформацію у кредитне бюро.

По-друге, - невчасно виплачений кредит. Це серйозніше фінансове порушення, що більш негативно відбивається на кредитної історії клієнта, ніж пропущені платежі.

По-третє, - заява про банкрутство, що серйозно погіршує кредитну історію на тривалий період. Це ще серйозніше фінансове порушення, ніж пропущений платіж чи несвоєчасно погашений кредит.

Крім зазначених випадків, також погіршують кредитну історію часті запити на отримання кредиту, високий рівень заборгованості за поточним кредитом, закриття старих рахунків або відкриття великої кількості нових рахунків.

Як можна покращити кредитну історію

Зіпсувати свою кредитну історію дуже легко, а покращити її – дуже важко, але можливо. Розкажемо, як це можна зробити. Логіка тут проста і зрозуміла, потрібно робити все навпаки тим пунктам, які погіршують кредитну історію, і були описані вище.

По-перше, потрібно своєчасно сплачувати всі свої рахунки та кредити. Зменшення заборгованості за кредитними картками та іншими кредитами позитивно відбивається на кредитній історії клієнта.

По-друге, не слід використовувати весь доступний кредитний ліміт на картці. Рекомендований рівень заборгованості за кредитною карткою становить менше ніж 30% від вашого кредитного ліміту.

По-третє, позитивно на кредитній історії клієнта позначається різноманітність видів кредитів: кредитні картки, іпотека, автомобільний кредит та ін.

Банки дуже насторожено ставляться до тих клієнтів, які не мають кредитної історії. Йдеться про позичальників середнього та старшого віку. Звичайно, якщо вам 20 років і у вас немає кредитної історії, це нормально. Але дуже підозріло, якщо за кредитом звертається тридцятирічна людина з чистою кредитною історією.

Іноді трапляються випадки, коли кредитну історію позичальника погіршують різні помилки, яких можуть припускатися банківські працівники та службовці. Рекомендується періодично перевіряти свою кредитну історію і своєчасно виправляти допущені помилки, якщо такі є.

Позитивний вплив на кредитну історію мають довгострокові відносини з кредиторами. Не рекомендується часто змінювати кредитні картки чи кредитні установи.

Уникайте множинних запитів на кредит. Намагайтеся мінімізувати кількість таких запитів. Пам'ятайте, що покращення кредитної історії – це поступовий процес. Важливо бути терплячим та дисциплінованим в управлінні своїми фінансами.